Call us Today ! +91 9501121277 | [email protected]

Jednak se změnil způsob, jakým komunikujeme s ostatními

Jednak se změnil způsob, jakým komunikujeme s ostatními

Nadace pro celiakii. Ukaž méně

Nejnovější v celiakii

Studie zjistila, že bezlepková restaurační jídla obsahují lepek

Pizza byla ze všech vzorků bezlepkových potravin odebrána nejvíce.

Od Matt Seidholz, 8. října 2018

Bude někdy existovat lék na celiakii?

Nové léky na horizontu výzkumu by mohly lidem s celiakií ušetřit bolest z náhodného požití pizzy nebo těstovin.

Od Amandy B Keener, PhD, 16. března 2015

Je v tom lepek? 13 překvapivých položek, které obsahují lepek

Na etiketách spotřebních výrobků není vždy zřejmé, že je lepek součástí. Zde je pár tipů, jak najít skrytý lepek.

Od Madeline R. Vann, MPH 21. listopadu 2014

Celiakie později v životě: Můžete se stát nesnášenlivým na lepek?

Výzkum ukazuje, že celiakie může udeřit v jakémkoli věku, a to i u lidí, kteří měli v minulosti negativní test. Co stojí za vzestupem celiakie. . .

Od Reginy Boyle Wheelerové, 20. listopadu 2014

Skupiny podpory pro celiakii

Spojení s dalšími lidmi s celiakií vám může pomoci zůstat na bezlepkové dietě.

Od Marie Suszynski 22. listopadu 2013

Příběh úspěchu Amy: Život s celiakií

Amy Geibelsonová obviňovala svou neustálou únavu z rodičovství: Dvě malé děti ji celý den hýbou. Ale rutinní fyzická prohlídka odhalila celiakii. . .

Od Diana Rodriguez 3. února 2011

Život s celiakií: Breanův příběh

Celiakie je autoimunitní porucha, která trávení lepku prakticky znemožňuje. Takto jedna mladá žena dobře žije s celiakií.

Od Diana Rodriguez 3. února 2011

Celiakie a neplodnost

Existují důkazy, že ženy s celiakií mohou mít výrazně zvýšené riziko neplodnosti a potratu. Ale držet se bezlepkového. . .

Od Krisha McCoy 2. února 2011

Elisabeth Hasselbeck a celiakie

Spoluhostitelka ‘The View’ žila roky s bolestivými, záhadnými příznaky, než jí byla diagnostikována celiakie. Zjistěte, jak změnila svůj jídelníček -. . .

Od Jessie Sholl 20. října 2009

Diagnostika celiakie: role biopsie s endoskopií

Biopsie s endoskopií je zlatým standardem diagnostiky celiakie.

Od Connie Brichford, 10. června 2009 “

Ulrike Schmitt-Hartmann/

Plyn. Zácpa. Nadýmání. Pokud máte ulcerózní kolitidu, možná nebudete chtít s nikým sdílet podrobnosti o vašich příznacích. Ale ironií je, že tajemstvím zmírnění vašich gastrointestinálních potíží může být začít více mluvit – se svým lékařem, blízkými a dalšími členy podpůrné skupiny, podle průzkumu výzkumu publikovaného v klinické a experimentální gastroenterologii v srpnu 2016.

Chcete -li se celkově cítit lépe, promluvte si se svým lékařem o úpravě léčby. Do té doby jsme shrnuli některé z nejběžnějších příznaků, se kterými se můžete setkat, spolu s tipy doporučenými lékařem k nalezení úlevy.

Příznak č. 1: Žaludeční křeče

Řešení: Pokuste se přesně určit spouště. Mezi běžné viníky patří potraviny s vysokým obsahem vlákniny nebo tuku, nedávný průběh antibiotik a produkce plynu, říká MD James Vecchio, gastroenterolog a profesor na University of Vermont Medical Center v Burlingtonu. Mezitím zkuste užít acetaminofen, teplou láhev nebo relaxovat vleže, dodává MD Byron Vaughn, odborný asistent medicíny na University of Minnesota v Minneapolis.

Příznak č. 2: Krvácení z konečníku

Řešení: Zůstaňte v klidu – pravděpodobně to vypadá hůř, než ve skutečnosti je. Pokud krvácení způsobují hemoroidy, můžete to léčit léky jako čípky, říká doktor Vaughn. Pokud je to však způsobeno nárůstem zánětu, vy a váš lékař možná budete muset upravit svůj léčebný plán. Dokud nezjistíte, co stojí za vaším krvácením, zvažte nošení hygienické vložky nebo spodního prádla pro inkontinenci.

Příznak č. 3: Nepravidelná období

Řešení: Odborníci si nejsou zcela jisti, co způsobuje nepravidelnou menstruaci u žen s ulcerózní kolitidou, ale Dr. Vecchio doporučuje, abyste se přihlásili ke svému gynekologovi, abyste se ujistili, že jakékoli nesrovnalosti nejsou zakořeněny ve vašem endokrinním systému. Užívání léků na ulcerózní kolitidu a perorální antikoncepce může pomoci regulovat váš cyklus, říká.

Příznak č. 4: Nevolnost

Řešení: Zánět z ulcerózní kolitidy může způsobit pocit nevolnosti a dokonce i zvracení, říká Vaughn. Zkuste si vzít volně prodejný antacid, držet jednodenní tekutou dietu nebo jíst zázvor obsahující jídla nebo nápoje, říká Vecchio. Máta a máta mohou také zmírnit nevolnost, dodává Vaughn. Pokud je váš případ závažný, zeptejte se svého lékaře na užívání léků na předpis.

Příznak č. 5: Náhlá průjem

Řešení: V nouzi použijte volně prodejné léky proti průjmu, říká Vecchio. Dlouhodobější řešení zahrnují konzumaci střev uklidňujících potravin-jako je rýže, banány a arašídové máslo-a vyhýbání se hůře stravitelným ovocným a zeleninovým kůrám, říká. Pokud jste na veřejnosti, ujistěte se, že znáte umístění blízkých koupelen. Crohnova Colitis Foundation doporučuje, abyste si předem vytvořili mapu a sbalili si sadu osobní hygieny, která obsahuje toaletní papír, ubrousky, masti a další spodní prádlo nebo oblečení.

Příznak č. 6: Nadýmání

Řešení: Přehodnoťte, co jíte. Zkuste vyřadit potraviny produkující plyn, jako jsou fazole a brokolice, říká Vaughn. Další tip: Před jídlem nebo po jídle si vezměte volně prodejný přípravek na redukci plynů.

Příznak č. 7: Zácpa

Řešení: Naštěstí zácpa není příliš častá, ale může způsobit křeče, nadýmání, nevolnost, zvracení a méně než tři stolice týdně, říká American Gastroenterological Association. Zkuste pít více tekutin, zůstat fyzicky aktivní nebo používat čípky (pokud se na ně lékař podepíše). Můžete se také zeptat svého poskytovatele, zda úprava léků nebo stravy může pomoci zmírnit vaše příznaky.

Více v Ulcerózní kolitida

7 způsobů, jak zmírnit křeče ulcerózní kolitidy

6 způsobů, jak přirozeně léčit ulcerózní kolitidu

10 věcí, které byste měli vědět o biologii

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje o trávení!

Nejnovější v ulcerózní kolitidě

Proč je pro lidi s ulcerózní kolitidou důležité dostat vakcínu COVID-19

Od Brooke Bogdana 26. dubna 2021

Vaše celková ulcerózní kolitida celého těla

Udělejte si tyto kvízy a zjistěte, zda byste měli zvážit změnu způsobu léčby ulcerózní kolitidy.

Do 3. března 2021

Jak jsem „dospělý“ s ulcerózní kolitidou

Pro mladé dospělé s UC může být přechod z pediatrické péče do péče o dospělé obzvláště náročný.  

Od Jessicy Migala, 2. března 2021

8 tipů na běh pro lidi s UC

Tuto radu použijte ke zvládnutí ulcerózní kolitidy a udržení běžecké rutiny.

Od Blake Miller 16. prosince 2020

Nejlepší služby rozvozu jídla pro lidi s ulcerózní kolitidou

Soupravy na rozvoz jídla jsou v módě. Ale když máte UC, najít ten, který pro vás pracuje, může být výzva. Zde je několik dobrých možností.

Od Blake Miller 16. prosince 2020

Co byste měli vědět o telemedicíně, pokud máte ulcerózní kolitidu

Schůzky virtuálních lékařů mohou pomoci lidem s kolitidou zvládat IBD. Zde je postup.

Od Blake Miller 19. listopadu 2020

Měli byste začít s dietou s nízkým obsahem FODMAP, pokud máte ulcerózní kolitidu?

Dieta s nízkým obsahem určitých sacharidů může pomoci zmírnit příznaky zánětlivého onemocnění střev.

Od Jill Waldbieserová, 19. srpna 2020

Nejlepší účty ulcerózní kolitidy na Twitteru, které je třeba sledovat

U lidí se zánětlivým onemocněním střev https://harmoniqhealth.com/cz/ může malá virtuální podpora udělat dlouhou cestu.

Od Blake Miller 9. června 2020

Jak mluvit se svými dětmi o ulcerózní kolitidě

Pokud máte děti, je důležité být k nim ohledně svého UC upřímní. Zde je návod, jak se v konverzaci orientovat.

Od Blake Miller 9. června 2020

Nová studie spojuje ulcerózní kolitidu s chybějícími střevními mikroby

Pěstování kolonií rodiny bakterií zvaných Ruminococcaceae by mohlo snížit zánět a recidivující pouchitidu u pacientů s UC.  

Od Kaitlin Sullivan, 5. března 2020 “

Mnoho lidí s chronickým onemocněním má spoustu zkušeností s pobytem doma.

iStock

Od oficiálního deaktivace v roce 2012, kdy bylo zjištěno, že moje relaps-remitující roztroušená skleróza (RRMS) přešla do sekundárně progresivní MS (SPMS), jsem se musel přizpůsobit a poté znovu upravit svůj svět.

Pandemie koronaviru vyžadovala ještě více úprav ve způsobu, jakým věci dělám, ale v některých ohledech to, co dělám každý den, je to, co byl požadován po celém světě-zůstat doma a v některých případech i v karanténě.

Za normálních okolností samozřejmě nemám potřebu „karantény“. A nejsem od přírody samotář. Ale v dnešní době se izolace zdá být nejbezpečnější možností, jak snížit své vlastní riziko vážné nemoci a riziko lidí kolem sebe.

Jak nyní žijete můj život

Jsem znepokojen stejně jako kdokoli z celého světa. Ale skutečnost, že teď všichni žijí hodně jako já, je téměř uklidňující. V mém životě se dny prolínají, malé věci se zdají být velké a člověk musí udělat své okolí zajímavé, protože to je teď celý jeho svět. A teď to platí pro většinu světa, nejen pro mě.

Mnoho lidí také musí pracovat z domova místo dojíždění do své kanceláře, kde kolegové a další tvoří pracovní svět. Domov a práci již nelze oddělit, protože vše je pod jednou střechou.

To je můj život každý den. Snídám u našeho kuchyňského stolu, asi 20 stop od místa, kde je moje domácí kancelář, zasazený do rohové stěny v jídelně. Trvalo roky, než jsem našel to nejharmoničtější místo pro svůj stůl, dole v mém domě, kde je ticho, ale na křižovatce aktivit.

Proč ti to všechno říkám?

V tomto aktuálním okamžiku, uprostřed společenského chaosu, se můj způsob, tedy můj pracovní život a spravedlivý život obecně, cítí potvrzený. Jako osoba s postižením, která vyžaduje přestávky na odpočinek a ne spoustu sociální stimulace, je důležité, abych se o sebe starala co nejlépe, a to se nejlépe děje doma.

Konečně mám pocit, že jsem jako všichni ostatní doma, respektive všichni ostatní doma jsou jako já! A existují i ​​další společné rysy, i když žádné, které jsem přijal až do světové pandemie.

Stres a jeho smysl

Jen proto, že zůstávám doma hodně známý, neznamená to, že pandemie COVID-19 a způsob, jakým nutí většinu lidí zůstat doma, jsou pro mě naprosto pohodlné a bez stresu.

Stres, který cítím Hrozné zjištění, že bych mohl onemocnět, ve mně vyvolává obavy. Žiji se základním autoimunitním stavem, roztroušenou sklerózou, což mě činí imunokompromitovaným. Koronavirus může postihnout kohokoli, ale osoby se základními zdravotními problémy jsou nejvíce ohroženy vážnými komplikacemi.

Kromě obav o vlastní zdraví, kdyby se cokoli stalo mému partnerovi, který je zdravý, nebo mé matce, která není, bych se rozbil.

Musí však existovat způsob, jak přesunout mé myšlenky od strachu a paniky do něčeho užitečnějšího.

Jak chápu stres, uvědomuji si, že některé aspekty stresu, který cítím, jsou podobné tomu, co teď cítí jiní. Ale vím o sobě a něco v této době mi připadá jiné. Jednak se změnil způsob, jakým komunikujeme s ostatními. A zajímalo by mě, zda se virtuální komunikace s přáteli, lékaři a mojí vlastní rodinou může stát tím, jak to v blízké budoucnosti zůstane.

Jak mě stres ostatních zhoršuje Po celou dobu jsem opakoval, že jsem na to zvyklý. Na co nejsem zvyklý, je hromadné úkryty a vše kolem mě, například podniky, je zavřené. Když jsou mé „normální“ pohyby narušeny, jsem vyzývavější než obvykle; to je pro mě nový pocit. Cítím se dvojnásobně izolovaný.

Podělte se o své tipy na zvládání stresu na Tippi

Je mi potěšením vidět vynalézavost lidí

Z celé této surrealistické situace to vypadá, že lidé ukazují, z čeho jsou. Ačkoli na dlouhých linkách nezaměstnanosti nebo linkách potravinové komory není nic pozitivního, lidé ukazují, že jsou vynalézaví a zjišťují, jak věci dělat jinak. Abychom se například vyhnuli obchodu s potravinami, objednali jsme si ho z místního farmářského obchodu online. To určitě pomáhá mému stresu, protože zjistit, jak dělat normální věci jinak, byla vždy moje mantra přežití s ​​MS.

Byl jsem tak ohromen, když jsem slyšel o učitelích, kteří se učí učit jinak, prostřednictvím virtuálních speciálních vzdělávacích hodin nebo virtuálních laboratoří. Jako učitelé se sami učí, jak vyhovět svým studentům.

Jako osoba se zdravotním postižením mohu být během této pandemie v kategorii zranitelných, ale také se cítím podivně pohodlně. Pandemie učinila hrací pole vyrovnanější. Jinými slovy, jsem možná zdravotně postižený, ale moje postižení se během tohoto změněného světového řádu cítí více rovnocenné schopnostem všech ostatních.

Důležité: Názory a názory vyjádřené v tomto článku jsou názory autora a ne Doctor’s Ask.

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje o roztroušené skleróze!

Nejnovější v roztroušené skleróze

MS mě neokradou o všechny životní radosti

Od Trevis Gleason 29. dubna 2021

Studie vyšetřovacího MS léčiva Evobrutinib má povzbudivé výsledky

Evobrutinib je první léčivou látkou ze skupiny inhibitorů BTK, která byla hodnocena.

26. dubna 2021 od Briana P. Dunleavyho

20 let života s MS, bez úpravy

Od Trevis Gleason 23. dubna 2021

Nově schválená MS Drug Ponvory snižuje únavu, uvádí studie

Ponvory také snižuje relapsy a nové léze u lidí s relapsujícími formami RS.

21. dubna 2021 od Briana P. Dunleavyho

U MS byla sociální izolace mojí normou před pandemií COVID-19

Od Mona Sen 21. dubna 2021

Jak mi potápění a obnova Gannetu připomíná život s MS

Od Trevis Gleason 15. dubna 2021

Telemedicína pro MS Care: Dva palce nahoru

Pacienti s MS i poskytovatelé zdravotní péče říkají, že by si v budoucnu rádi ponechali virtuální návštěvy, a to i poté, co pandemie odezní. . .

Od Dona Raufa 13. dubna 2021

Jak mě můj self-talk chrání fyzicky i emocionálně

Od Mona SenA 9. dubna 2021

Jak nastavím domácí pracovní prostor s MS v mysli

Od Trevisa Gleasona, 9. dubna 2021

Důležitost péče o vaše svaly, když máte MS

Od Trevisa Gleasona, 1. dubna 2021 “

Ačkoli je to obvykle diagnostikováno u dospělých, MS může postihnout i děti. Pollyana Ventura/iStock

Roztroušená skleróza (MS), stav centrálního nervového systému (CNS), který způsobuje svalovou slabost a smyslové příznaky (včetně například ztráty zraku), je obvykle diagnostikován u dospělých.

Ale podle National MS Society (NMSS) bylo tomuto onemocnění diagnostikováno až 10 000 amerických dětí (18 let a mladších) a až 15 000 zažilo alespoň jeden symptom připomínající roztroušenou sklerózu. (1) Mnoho dětí může být špatně diagnostikováno, protože jejich MS je mylně považováno za jinou neurologickou poruchu běžnější u dětí, jako je akutní diseminovaná encefalomyelitida (ADEM). (2)

Celkově NMSS říká, že až 5 procent všech lidí s tímto onemocněním poprvé zažilo příznaky v dětství. (1) Z těch, kterým byla diagnostikována MS před 18. narozeninami, bude u většiny z nich zjištěn tento stav v jejich mladistvém věku, navrhuje přehled stávajícího výzkumu publikovaný v březnu 2018 v časopise BMC Neurology. (3) A jak uvádí recenze, méně než 1 procento pacientů s potvrzenou RS je diagnostikováno s tímto stavem, když jsou mladší než 10 let.

October 19, 2021
All rights reserved. @covalentlearning